- Kerttervezést; - Új kert építését, vagy régi felújítását; - Tereprendezést; - Talajcserét; - Fakivágást; - Termőföld pótlást; - Füvesítést vetett fűmaggal, és gyepszőnyeggel; - Sziklakert éptését; - Növények beszerzését, szállításukat, és ültetését egynyáriaktól a koros fákig.
A kertépítés menete:
Az elfogadott terv megvalósítása a szerződésben előre meghatározott ütemezés alapján, a munkafázisok megfelelő sorrendjében történik.
Durva tereprendezés, mely a kívánt talajszintek kialakításából, fakivágásból, gyomtalanításból, építési hulladék, sitt összegyűjtéséből, elszállításából áll. Ekkor kerül kijelölésre és kiemelésre a kerti tó munkagödre is.
Az öntözőrendszer telepítése úgy kerül kialakításra, hogy a teljes kertfelület maradéktalanul öntözhető legyen. A munkaárkok kiásása után a csövek lefektetése, majd ezekre a megfelelő helyeken a szórófejek rákötése történik meg. Az öntözőcsövekre a csapszekrényben kötik rá a mágnesszelepeket, mely az öntözést-vezérlő automatikával van összekötetésben. Így válik kézi beavatkozás nélkül öntözhetővé a kert teljes területe. Nyomáspróba után a munkaárkok betemetése következik.
Kerti világítás elektromos vezetékeit az öntözőrendszernek kialakított munkaárokba helyezzük el.
A nagy szinteltéréseknél a kertépítés során elengedhetetlen a támfalak építése. Támfal készülhet fából, kőből, vagy egyéb speciális betonelemekből melyekbe növények telepíthetőek.
Sziklakert építése a különböző méretű sziklák összerendezéséből, közeik termőfölddel való kitöltéséből és a sziklakerti növények beültetéséből áll.
Termőföld megfelelő vastagságban történő elterítése, egyengetése következik, mely történhet kézzel vagy géppel. A megfelelő termőföldréteg vastagsága minimum 10cm.
Közlekedő utak építésével a letaposott, kisárgult fűfelületek kialakulását előzhetjük meg. Jól megtervezett utak mutatós elemei lehetnek a kertnek. Az utak készülhetnek: betonkarikákból, járólapokból, téglából, fából stb.
Növényültetéskor a tervben meghatározott helyükre kerülnek a növények.
A növényültetés után a fűfelület és a növényágyak elválasztása gyepágyszegély lerakásával történik meg. A szegéllyel elkerülhető, hogy a virágágyba fű kerüljön és így a nyírandó fűfelület határvonala egyértelművé válik. Mi egy betonágyba helyezett térkövek beépítését javasoljuk leginkább, amely a leg időtállóbb, ezáltal egyszerűbb nyírni a füves területet( a fűnyíró kerekét rávezetve a kövezetre lenyírja egyben a széleket is,) és a szegélyvágás kellemetlenségeitől megkímélhetjük magunkat. Így egy könnyen, és egyszerűen karbantartható kertet kap.
Amikor a kertépítésből a fűvetés van már csak hátra, megtörténik az öntözőrendszer beállítása. Ez a szórófejek egyenkénti és egymáshoz viszonyított szórási szögének és magasságának beállításából áll.
A fűvetés minden esetben a kertépítés utolsó munkafázisa, mivel a befüvesített területre nem szabad rámenni. Azután, hogy az utolsó növény is a helyére került a fűvetésre kijelölt területet többszöri gereblyézéssel egyenletessé és rögmentessé dolgozzuk át. Amikor a talaj előkészítése megtörtént következhet a fűmag kiszórása, majd annak a földbe történő begereblyézése, hengerlése. Időjárástól és évszaktól függően 15-20 nap alatt a fűmag kikel.
Általában ez a menete a kertépítésnek, de minden kertnél változhat az egyéni igények és adottságok miatt.